fbpx

Etsy Türkiye

logos

Etsy’de Mağaza Açmaya Değer Mi?

Etsy; dijital ürünler (PDF, JPG vs.), antika eşyalar, hobi malzemeleri ve el yapımı ürünler satabileceğiniz bir e-ticaret platformudur. Etsy’de başarılı bir e-ticaret satışı yapmanız için en önemli şey; satışa sunduğunuz ürünlerin özgün, orijinal ve el emeği olmasıdır. Peki Etsy’de satış yapmaya değer mi?

Etsy’de satış yapmanın en büyük avantajlarından biri, dünyanın dört bir yanından trafik alır. Bu sayede ürünlerinizi global çapta dolar ile satış yapabilirsiniz. Aynı zamanda Etsy’de satış yapmak için şirket kurma zorunluluğu da yoktur.

Açtığınız mağazanız ilk başlarda satış yapamasa da ve görüntülenmeleri düşük de olsa, sakın hemen pes etmeyin! Etsy algoritması daha eski mağazaları, aramalarda ön plana çıkarır bu yüzden sabretmeniz ve doğru tagleri girmeniz önemli. İlk başlarda satış yapamasanız bile, eğer bir üreticiyseniz mağazanızın olması ve burada aktif olmanız, hem de dolar bazında satış yapabileceğiniz için büyük bir avantajdır.

Eğer zaten büyük çaplı bir firmaysanız Etsy’de işiniz yok! Büyük çaplı firmalar bu pazarda satış yapamaz; bu sebeple yetenekli bireysel satıcılar global pazarda yer edinebilir, rekabet edebilir. Rekabet edeceğiniz kişiler/firmalar diğer pazaryerlerinde olduğu gibi büyük ölçekli firmalar olmayacak. Aynı zamanda Etsy’nin komisyon oranları da diğer global pazaryerlerine oranla daha düşüktür.

Etsy’de satış yaparken ödeme yöntemleri ile ilgili de bir problem yaşamazsınız. Etsy Payments, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede kullanılabilir. Örneğin; Türkiye’deki bir banka hesabı ile Türk Lirası olarak kolaylıkla ödeme alınabilir.

Eğer bir şirketiniz yok ve bireysel bir üreticiyseniz, e-ihracata başlamak, yurt dışı şirket kurulumu gerekmeden satış yapmak için en ideal pazaryeri Etsy’dir. Ürün kategorisi uygunsa sizin için Etsy’de mağaza açmaya ve denemeye değer. Sizce de değmez mi?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button